Általános tudnivalók
-
Hol talállak meg benneteket?
Szalununk 1067 Budapest, Teréz körút 41. földszint 6. szám alatt, bent az udvarban található. Közösségi közlekedéssel a Nyugati és az Oktogon között fogsz minket megtalálni, mindegy melyik megállónál szálltok le a 4-es, 6-os villamosról, mert pont félúton vagyunk. Metróval a Nyugati tér megálló esik legközelebb hozzánk.
-
Meddig vagytok nyitva?
Hétfőtől péntekig 10-től 18 óráig, szombaton pedig 10-től 14 óráig várunk szeretettel.
-
Mi kell a szerződéskötéshez?
Kérjük, hogy legyen nálad a saját személyi igazolványod, lakcímkártyád, és ha van, akkor a nappali tagozatos diákigazolványod, valamint a regisztrációs díj összege. Az esemény dátumát is mindenképpen tudnod kell a sikeres szerződéskötéshez. A szerződést csak a bérlő saját aláírása tudja hitelesíteni.
-
Mi az a regisztrációs díj? A bérleti díjon felül kell fizetni?
A regisztrációs díj ellenében rögzítjük az adataidat rendszerünkben és biztosítjuk neked a kiválasztott ruhát az esemény dátumára. Ez a bérleti díj része, tehát a ruha átvételekor már csak a fennmaradó összeggel, a hátralékkal kell készülnöd.
-
Tudok szerződni, ha még nem múltam el 18 éves?
Igen, tudsz. 14 év felett már te is önállóan szerződhetsz velünk. Amennyiben még nem múltál el 14 éves, akkor kizárólag a gondviselőddel tudunk szerződést kötni.
Bérlő lehet valamennyi korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképes természetes személy, a honossági joga szerint bejegyzett és létrejött jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező társaság. A Bérlő tudomásul veszi és elfogadja, hogy Szerződést önállóan legalább a 14. életévét betöltött Bérlő köthet. A 14. életévét betöltött, de a 18. életévét be nem töltött személy szerződéskötésére a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: ”Ptk.”) 2:12. § (2) bekezdés b) pontja az irányadó (”A korlátozottan cselekvőképes kiskorú a törvényes képviselőjének közreműködése nélkül (…) megkötheti a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződéseket”).
-
Tudok fizetni bankkártyával?
Szalonunkban készpénzzel vagy azonnali átutalással történő fizetés lehetséges. Bankkártyás fizetésre nálunk nincs lehetőség. Ha mégsem így készültél, a szalon közelében számos bank és automata található.
-
Miben tudom szállítani a ruhámat?
A tőlünk kapott, cipzáros ruhazsákban.
-
Hogyan szállíthatom?
Bármilyen közlekedési eszközön tudod szállítani a ruhát, abban a zsákban, amit mi adunk hozzá.
-
Hogyan tároljam otthon a ruhát?
A zsákból kivéve, fellógatva, de az abroncsot mindenképpen a földre helyezve, például az ágy alá betéve tárold, semmiképpen sem lógatva, hiszen deformálódhat.
-
Ki viheti vissza a ruhámat?
Bárki visszaviheti a tőlünk bérelt termékeket, de legfőképp az, akiben megbízol, hogy oda is ér vele.
-
Mi történik, ha későn hozom vissza a ruhám?
Kérünk, hogy időben juttasd vissza a ruhát, hiszen a következő bérlőnek is ugyanolyan tökéletes állapotban szeretnénk kiadni, ahogyan te is kaptad, ehhez viszont időre van szükségünk. Ha késel, minden esetben napi 5.000 Ft késedelmi használati díjat kell fizetned.
-
Mi történik, ha megsérül a ruha?
Bízunk benne, hogy ez nem fog bekövetkezni, ha mégis megtörtént a baj, akkor utólag kártérítést kell fizetned. Az aktuális kárjegyzékünket a honlapunkon a Dokumentumaink menüpontban, vagy a szalon várójában is megtalálod. Az esetlegesen fizetendő díjakat a szalonban készpénzben, vagy 1 hetes fizetési határidővel átutalással tudod rendezni.
-
Mi történik, ha elhagyok egy kiegészítőt?
Akkor nagyon szomorúak lennénk. Sajnos, ilyen esetben utólagosan hiánypótlási díjat kell fizetned. Ha később mégis rátalálnál az elhagyott kiegészítőre, kérünk, hogy mihamarabb hozd vissza nekünk a Szalonba, a pótlási díjat pedig a számla ellenében helyben visszafizetjük.
-
Mi a különbség az esküvői- és a keringőruha között?
Nálunk semmi minőségbeli különbség nincs a szalagavató és a menyasszonyi ruhák között. Esküvői ruhákkal foglalkozunk, tudjuk, hogy a szalagavatósoknak ez lesz az első igazi bálja, és ők is a legszebbek szeretnének lenni. Így, ha van lehetőségünk rá, márpedig van, akkor miért ne biztosíthatnánk ugyanazt a minőséget nekik is?